wyszukiwarka
 


v

 

Dane kontaktowe

Firma Groka

tel.
+48 519 626 600

e-mail: groka@groka.net

Nieruchomości w Hiszpanii

A | A | A

Hiszpania cieszy się z 2800 godzin słońca rocznie i średnich temperatur wynoszących 19,3 ºC, co daje temu krajowi idealne warunki klimatyczne do życia przez cały rok. Liczne słoneczne dni i bezchmurne niebo czynią Hiszpanię wspaniałym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Biuro Nieruchomości Firma Groka & Homelife Properties - hiszpańska prestiżowa firmą z wieloletnim doświadczeniem, połączyły swoje siły by zaoferować Państwu szeroką gamę apartamentów i domów  wolnostojących, rejonach Costa Blanka, Costa Calida i Costa Almeria.

Naszym klientom oferujemy wnikliwe wizyty inspekcyjne dopasowując obsługę do indywidualnych potrzeb. W przeciwieństwie do innych firm nie organizujemy wizyt grupowych, wszystko odbywa się bez najmniejszej presji, nie pozostawiając żadnych niedomówień.

Korzystamy z pomocy najlepszych radców prawnych oraz instytucji finansowych e Hiszpanii aby przeprowadzić naszych klientów przez warunki umowy oraz zapewnić profesjonalną obsługę. Aby zapewnić Państwu wygodę podczas podejmowania decyzji i dokonywania zakupu, gwarantujemy zakwaterowanie w najlepszych hotelach w każdym rejonie.

Oferujemy jakość, powagę i usługi jakich sami byśmy oczekiwali, a nasze wysiłki kierowane są na to, aby klient czuł się jak w domu przed, w trakcie i po zakupie posiadłości w Hiszpanii.

Rekonesans

Dzień 1

Zaraz po przybyciu na lotnisko spotkacie się Państwo w hali przylotów z jednym z naszych doradców, który zabierze Was do hotelu. Jak tylko odpoczniecie po podróży, doradca zabierze Was na przejażdżkę po okolicy i zaprezentuje interesujące Państwa miejsca. Popołudniowy posiłek spędzicie w lokalnej restauracji.

Dzień 2 i 3

 10.00 opuszczenie hotelu w celu dalszego zwiedzania okolicy i jej atrakcji oraz rozpoczęcie wizyt rekonesansowych w posiadłościach

14.00 przerwa na lunch w specjalnie wybranej przez nas restauracji.

15.00 ponowne zwiedzanie posiadłości,

17.00 powrót do hotelu w celu odzyskania sił i wypoczynku,

20.00 wieczorny posiłek.

Dzień 4

10.00 wyjazd z hotelu w celu dokonania rekonesansu wybranych posiadłości lub okolic

13.00 pomoc i doradztwo w sprawach finansowych, prawnych o raz o usługach Homelife Properties

14.00 lunch

15.00 dalsze oględziny i kontynuacja porannych rozmów. Spotkanie ze sprzedawcami i przedstawicielami banków jeśli będzie to potrzebne

17.00 powrót na lotnisko

Proces nabywania nieruchomości w Hiszpanii różni się w zależności od jej rodzaju. Inaczej jest w przypadku nieruchomości kupowanej na rynku pierwotnym, gdzie inwestycja jest w trakcie budowy, inaczej gdy jest już wybudowana i gotowa do użytkowania, a inaczej gdy zakup dokonywany jest z rynku wtórnego.

W każdym przypadku konieczne będzie uiszczenie kaucji w formie zadatku w wysokości 3 000 euro zaraz po podpisaniu umowy ze sprzedającym lub z developerem. Następnie w terminie 30 – 60 dni dochodzi do podpisaniu aktu notarialnego. Akt podpisywany jest po wpłacie całej należności. Przy nieruchomościach z rynku pierwotnego będących w trakcie budowy, harmonogram spłat wygląda następująco: około 10 – 30% ceny nieruchomości w ciągu 30 dni od podpisania umowy, kolejne 20 – 40% w ciągu 60 dni (uzależnione od terminu oddania do użytkowania nieruchomości), pozostała część ceny płacona po oddaniu do użytkowania nieruchomości.

Całkowite koszty zakupu nieruchomości w Hiszpanii to około 10 -12% jej wartości.

Dla przykładu : nieruchomość wyceniona na 100.000€.

IVA ( hiszpański odpowiednik VAT-u - 7%) 7.000€
Opłata skarbowa (od nowej posiadłości – 1%) 1.000€
Opłaty prawne (wypłaty dla prawników w Hiszpanii – 1%) 1.000€
Rejestracja gruntu (w przybliżeniu – 0.5%) 500€
Opłata notarialna (w przybliżeniu – 0.5%) 500€
Łącznie 10.000€

Koszty podłączenia wody i sieci elektrycznej do nowej nieruchomości to w przybliżeniu 400€.

W przypadku finansowania nieruchomości z kredytu koszt wzrasta około 2 - 3%

Generalnie przyjmuje się, że roczne koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii wynoszą około 1% wartości nieruchomości.

Składają się na to: Podatek majątkowy, Podatek dochodowy, Podatek od wartości posiadłości, Opłaty skarbowe płacone raz do roku – około 150€, Opłaty komunalne – płacone zazwyczaj dwa razy do roku, Rachunki za prąd – co dwa miesiące – min 30€, Rachunki za wodę – co trzy miesiące – min 45€, Ubezpieczenie domu - płacone raz w roku w zależności od daty zawarcia umowy.

Kupujący nieruchomości w Hiszpanii kierują się różnymi przesłankami. Jedną z nich jest chęć posiadania apartamentu, domu czy luksusowej willi w Hiszpanii. Możliwość spędzania wolnego czasu we własnej nieruchomości .

Część z naszych klientów dokonała zakupu z myślą spędzenia 6 miesięcy w okresie zimowym a pozostałych 6 miesięcy, kiedy u nas jest lato spędzają w kraju.

Kolejną grupę stanowią osoby, które traktują zakup nieruchomości jako inwestycja. Obecnie ceny nieruchomości w Hiszpanii obniżone są nawet o 50% ich wartości.

Zakup nieruchomości może zostać sfinansowany w bankach hiszpańskich:

oprocentowanie 5,5% EUR, kredyt na 20 lat (hipoteka na nieruchomości w Hiszpanii)

Lub pożyczka hipoteczna w bankach w Polsce:

Pożyczka hipoteczna 6,26% - 9,07% w CHF,

Pożyczka hipoteczna 7,15 – 9,07% w PLN

Okres finansowania 20 lat (hipoteka na nieruchomości w Polsce - około 70% wartości nieruchomości)

Wymagane dokumenty

1. dokumenty tożsamości

2. NIP, REGON, WPIS DO EWIDENCJI

3. PIT36

4. Zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu

5. W przypadku pełnej księgowości bilans, rachunek zysków i strat

6. Oświadczenie o bieżących wynikach firmy

7. odpis z KW nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem kredytu

8. dokument potwierdzający dopuszczenie do użytkowania nieruchomości będącej przedmiotem zabezpieczenia pożyczki( pozwolenie na użytkowanie).

Rynek nieruchomości w Hiszpanii przeżywa obecnie załamanie. Wielu developerów boryka się z problemem sprzedaży nieruchomości. Z pewnością wielu z nich nie przetrwa kryzysu. Decydując się na zakup nieruchomości w tak trudnych dla developerów czasach narażony jesteś na wiele niebezpieczeństw związanych z ich niewypłacalnością, nieterminowością oddawania mieszkań.

- Kluczową sprawą przy zakupie nieruchomości jest więc sprawdzenie w jakiej kondycji finansowej znajduje się developer. Sprawdzenie jakości oferowanych nieruchomości, sprawdzenie jego doświadczenia na rynku. Przed kupnem nieruchomości zawsze sprawdź developera, sprawdź czy nieruchomości oferowane przez niego zostały wybudowane zgodnie z prawem, czy nie ma problemów związanych z gruntem.

- Kolejnym ważnym elementem przy nabywaniu nieruchomości są gwarancje bankowe, które chronią twoje środki pieniężne, zawsze korzystaj z gwarancji bankowych. Nawet w przypadku niewypłacalności developera masz pewność, że odzyskasz swoje pieniądze.

W przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, ważne jest aby nieruchomość nie była obciążona długami oraz miała uregulowany stan prawny

Wszystkie nieruchomości oferowane przez naszą firmę mają sprawdzony i uregulowany stan prawny

Niewątpliwie jest to dobry okres na zakup nieruchomości, których ceny w ciągu ostatnich miesiącach obniżyły się nawet o kilkadziesiąt procent i są dużo niższe niż w Polsce.

Osoby dysponujące więc zasobem pieniężnym w wysokości przynajmniej 50% wartości nieruchomości i planujący w przyszłości przeprowadzić się do Hiszpanii, zamieszkiwać sezonowo (6 miesięcy w kraju, 6 miesięcy za granicą) lub przeznaczyć je na wynajem mogą zainwestować w rynek nieruchomości i czekać na długookresowy zwrot.

Plaże na wybrzeżu Costa Blanca są jednymi z najbardziej znanych plaż nad Morzem Śródziemnym. Należą do nich plaże w okolicach miejscowości: Walencji, Denii, Javea, Benidorm, Alicante, Elche, Calpe, Torrevieja, Orihuela Costa

Sporty wodne, które można uprawiać w Hiszpanii ze względu na wyśmienite warunki. Należą do nich: windsurfing, kite surfing, Snorkeling, nurkowanie.

Dodatkowo na wybrzeżu Costa Blanca znajduje się wiele przystani jachtowych.

Torreviejajest kurortem położonym 40 km na południe od Alicante, Kurort znajduje się pomiędzy dwoma słonymi jeziorami – lagunami. Unikatowy mikroklimat tego miejsca zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia czyni je jednym z najbardziej uzdrowiskowych obszarów świata co przyciąga tu ludzi z całej Hiszpanii i zachęca do zakupu nieruchomości i delektowania się słońcem.

Orihuela Costapołożona jest na południe od kurortu Torrevieja. Znajdują się tu liczne lokalne plaże w pobliżu których jest wiele restauracji, barów oraz innych udogodnień.

Orihuela Costa podzielona jest na takie regiony jak La Florida, Los Altos, Playa Flamenca, La Zenia, Villamartin, Cabo Roig, Campoamor, Punta Prima, Los Balcones. Poniższa mapka przedstawia usytuowanie poszczególnych dzielnic.

Obecnie dostępne są bezpośrednie loty do Alicante z Warszawy dzięki Liniom lotniczym Norvegian.

Z Krakowa, Poznania, Wrocławia oraz Gdańska dzięki liniom lotniczym Ryanair.

Ceny biletów za przelot w obie strony dla dwóch osób zaczynają się już od 700 zł.

Firma GROKA ma przyjemność organizować wizyty rekonesansowe dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych potencjalnych kupców. To pozwoli Państwu poznać poszczególne okolice oraz konkretne nieruchomości lub kompleksy mieszkalne.

Będziecie Państwo mieli również możliwość przedyskutowania w detalach Waszych wymagań oraz zwiedzenia okolic w towarzystwie profesjonalnego doradcy. Sprzedajemy jedynie nieruchomości ze sprawdzonym stanem prawnym.

Szacunkowy tygodniowy czynsz z najmu w sezonie wynosi 300 – 550 euro, poza sezonem 300 – 550 euro miesięcznie

Costa Blanca – Białe wybrzeże jest regionem Hiszpanii obejmującym ponad 200 kilometrów wybrzeża Morza Śródziemnego. Do najbardziej znanych miejscowości należą ALICANTE, tętniące życiem miasto z pięknym zamkiem Santa Barbara. 15 km od Alicante znajduje się międzynarodowe lotnisko z bezpośrednimi połączeniami z Warszawą, Krakowem, Poznaniem, Wrocławiem oraz z Gdańskiem. Kolejnym znanym miastem na wybrzeżu Costa Blanca jest kurort Torrevieja, oddalony zaledwie 40 km od lotniska. Kurort znajduje się pomiędzy dwoma słonymi jeziorami – lagunami. Unikatowy mikroklimat tego miejsca zatwierdzony przez Światową Organizację Zdrowia czyni je jednym z najbardziej uzdrowiskowych obszarów świata co przyciąga tu ludzi z całej Hiszpanii i zachęca do zakupu nieruchomości i delektowania się słońcem.


Pozostałe tematy

Wszelkie podane przez Pośrednika informacje nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Przejdź do góry strony